Πέλλα

Η πρωτεύουσα της Aρχαίας Μακεδονίας

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ COVID-19

Σας ενημερώνουμε ότι, στο πλαίσιο εφαρμογής των έκτακτων μέτρων αντιμετώπισης της διασποράς του Covid-19, λόγω της κατάταξης της Π.Ε. Πέλλας στις περιοχές αυξημένου κινδύνου, αναστέλλεται η λειτουργία των παρακάτω κλειστών χώρων και μνημείων από την Τρίτη, 3 Νοεμβρίου 2020, μέχρι νεοτέρας:

• Αρχαιολογικό Μουσείο Πέλλας
  • Πολυθάλαμος Τάφος Πέλλας
  • Παλαιά Μητρόπολη Έδεσσας

Οι ανοικτοί αρχαιολογικοί χώροι θα παραμείνουν επισκέψιμοι για το κοινό σύμφωνα με το χειμερινό ωράριο λειτουργίας τους:

• Αρχαιολογικός Χώρος Πέλλας: 8.00-16.30
  • Αρχαιολογικός Χώρος Λόγγου Έδεσσας: 8.30-16.00

Υπενθυμίζουμε ότι είναι υποχρεωτική η χρήση της μάσκας και η τήρηση της απόστασης του 1,5μ. σε όλη τη διάρκεια της επίσκεψης.

We would like to inform you that, due to emergency measures to deal with the dispersion of Covid-19 and the classification of Pella in areas of increased risk, the following:

• Archaeological Museum of Pella
  • Multi –chambered Tomb of Pella
  • Old Cathedral of Edessa

will remain closed  from Tuesday, November 3, 2020, until further notice. The open archeological sites will remain accessible to the public according to their winter opening hours:

• Archaeological Site of Pella: 8.00-16.30
  • Archaeological Site of Loggos, Edessa: 8.30-16.00

The use of mask and the distance of 1.5m throughout the visit are mandatory.

Δείτε επίσης

Ακολουθήστε μας στους ιστότοπους κοινωνικής δικτύωσης

Μοιραστείτε το www.pella-museum.gr

Γρήγορη μετάβαση